חדרי קווסט – הרעיון שמאחורי חדרי בריחה

| by | ללא קטגוריה | 0 comments:

חדרי קווסט

אטרקציית חדרי הבריחה כבר אינה טרנד זמני, אלא שכבר אפשר להכתיר אותה כקלאסיקה! בכוחם של חדרי הבריחה לייצר חוויה קצרה בת 60 דקות, שההשפעות שלה מרחיקות לכת! מאחורי אותם חדרים, ניצב לו רעיון מרכזי שלפיו ביססו את החדרים המאתגרים שיצרו לעצמם שם עולמי.

כשאתם יוצאים למסע ה”קווסט”, אתם יוצאים למסע המתרחש כולו בסביבה מציאותית-פיזית (זאת בשונה ממשחקי מחשב לדוגמה בהם אתם שחקנים בעולם וירטואלי). בחדרי הבריחה, לא טעיתם – אתם הגיבורים שצריכים למצוא את התשובות לכל השאלות. אפשר גם לקרוא להם חדרי קווסט. הסביבה “המציאותית” מתקיימת על בסיס האלמנטים הבאים:

  • תפאורה עשירה המכניסה אתכם למציאות חדשה
  • צלילים המלווים את השהות שלכם בחדר
  • לעתים – שחקנים אנושיים שלוקחים חלק בעלילה

ממש כמו בחיים האמיתיים, גם חדרי קווסט אלו מציבים שלל אתגרים, כאשר בשונה מהחיים האמיתיים, במקרה הזה עומדת לרשות המשתתפים שעה אחת בלבד להתמודד עם כל האתגרים הניצבים מולם. המטרה? לטעום את טעם ההצלחה עם יציאה מהחדר בתוך 60 דקות בלבד.

חדרי קווסט: עלילה מרכזית שאתם הגיבורים בה!

כל חדר בריחה (או חדר קווסט אם תרצו), מכניס אתכם אל תוך עלילה משתנה. בכל עלילה שכזו, ללא יוצא מן הכלל, אתם הגיבורים הראשיים שיוצאים לדרך עם משימה ברורה: החל ממשימה למצוא את המטמון ועד משימה להציל את העולם. בשונה ממשחקים וירטואליים שאינם מתקיימים במציאות, אינכם יכולים להתחיל את המשחק מחדש, לבקש הארכת זמן או להמשיך את המשימה שלכם מחר: יש לכם 60 דקות בלבד להתמודד עם כל הגירויים, להתעמת אל מול הפחדים, לחשוב מחוץ לקופסה ולהתקדם צעד אחר צעד במטרה להשתחרר מכבלי הזמן.

בכדי לצלוח חדר קווסט, אתם צריכים לאמץ לעצמכם את החוקים הבאים:

  • העניקו תשומת לב לכל גירוי בחדר – מחפץ ועד צליל
  • היו קשובים לשותפים שלכם
  • דבקו בגישת can do
  • התחשבו במגבלת הזמן
  • דעו מתי לבקש עזרה או רמז

חדר קווסט – תקשורת אנושית במיטבה גם בעידן המודרני

העולם הוירטואלי-דיגיטלי תופס מקום נכבד בשיח המתנהל כיום בעולם המודרני: החל ממובילי דעת קהל שמשתפים את דעותיהם באינטרנט, ועד קשרים רומנטיים שנרקמים ברשתות חברתיות. החשש שרבים מציפים הוא איבוד היכולת לתקשר ברמה האנושית –פנים אל מול פנים, ונדמה כי החשש הזה מבוסס. חדרי הקווסט אמנם מעניקים לכם חוויה יצירתית ומאתגרת, איך הם גם מציבים בפניכם אתגרים חבויים.

חדרי קווסט הפכו לאטרקציה האהובה על ידי מנהלות הרווחה והמנהלים של בתי עסק שונים. הסיבה? אטרקציה שכזו מלכדת את העובדים וגורמת להם לתקשר טוב יותר. לעתים, מה שלא עושים בשגרת העבודה לאורך שעות רבות במשך כל ימות השנה, מצליחים לעשות בחדר בריחה אחד של כ-60 דקות: הקשבה מלאה, שיתוף פעולה, פרגון ועידוד ועבודת צוות.

חדרי קווסט: הביאו אתכם יצירתיות, אין באמת צורך בניסיון

הדרך הטובה ביותר להתנסות בחדרי הקווסט היא פשוט להגיע ולחוות חדר שכזה. מדובר על מציאות חדשה המשתקפת בפניכם: תפאורה עשירה של עולם רחוק, דמות שאתם צריכים להיכנס לנעליה וחידות שעליכם לפתור. מדובר על פעילות שמאתגרת אתכם ברמה הלוגית, מוציאה מכם את הצד היצירתי שבכם ונותנת לכם לטעום את טעם ההצלחה!

נתקעתם, אתם רוצים הכוונה או פשוט לצאת? אתם לא באמת לבד…

חדרי הבריחה מתאימים לקבוצה של משתתפים, כאשר ככל שתהיו הרכב גדול יותר, כך הסיכוי שתצליחו לצאת מהחדר גדול יותר (על פי עיקרון: שניים חזקים מאחד). עם זאת, במידה ותרצו לקבל הכוונה או רמז, או פשוט לקבל תשובה לחידה שאתם פשוט לא מצליחים לפתור – דעו כי צוות חדרי הקווסט מלווה אתכם אונליין.


Leave a Reply