איך נקבע דירוג של חדרי בריחה?

| by | ללא קטגוריה | 0 comments:

דירוג חדרי בריחה ברשת

לקראת יום ההולדת השנתי או יום הגיבוש הצוותי, אתם מחפשים חדר בריחה מומלץ. כמעט תמיד, הבחירה שלכם תבוסס או על המלצה ישירה מחבר קרוב או קולגה, או שפשוט תתנו לדירוג החדרים לקבוע בעבורכם. האם יצא לכם לחשוב פעם על פי מה מדורגים החדרים?

 

כיום בישראל ישנם מאות חדרי בריחה – כאלו שזוכים לפופולאריות גבוהה, וכאלו שקצת פחות נחשקים על ידי השחקנים המושבעים. בפורומים שונים ברחבי הרשת ובקבוצות סגורות ברשתות החברתיות, מנקדים ומדרגים חדרי בריחה על פי מספר פרמטרים. גם אתם, אגב, יכולים להשפיע על הדירוג של כל חדר בריחה שביקרתם בו, וכך להמליץ הלאה לשחקנים הבאים. 

 

הכירו גם אתם, 5 פרמטרים המעצבים את דירוגו של חדר הבריחה:

 

1. עיצוב החדר

חדר הבריחה מכניס אתכם לפנטזיה ולמסע מסתורי ומרתק. נסו לדמיין לעצמכם את החדר החוויתי ביותר שעשיתם, אך בלי התפאורה, האקססוריז ויתר האלמנטים: האם לדעתכם החוויה הגדולה שאתם זוכרים הייתה נותרת זהה? סביר להניח שלא. בחדרי הבריחה, החוויה החזותית משפיעה מאד על שביעות רצון השחקנים, כאשר ככל שהחדר מעוצב יותר – כך ישנו פוטנציאל גדול יותר לחדר.

 

השניה הראשונה בחדר הבריחה היא במידה רבה הקריטית ביותר – שכן היא זו שיוצרת את הרושם הראשוני בעייני השחקנים. חדרים שמדורגים גבוה על ידי שחקנים, הם חדרים שללא ספק תוכלו לצפות מהם להיות מעוצבים בסטנדרט הגבוה ביותר.

 

2. מורכבות החידות

אחת המטרות של חדרי הבריחה היא להציב אתגר בפני השחקנים. כידוע, בחדרי בריחה לא תצטרכו להתמודד אל מול חידות פשוטות, אלא אל מול כאלו שידרשו מכם לאסוף נתונים, ליצור שידוכים בין חלקי מידע ואפילו לחשוב איך מנורה שראיתם בחלל הקודם משפיעה על פתרון החידה הסופי. בלי אתגר אין התמודדות, וכך גם סף הריגוש והאדרנלין אינו קיים. בעת שהשחקנים מצליחים לפצח גם את החידות המורכבות, הם גם נהנים מטעם האתגר וגם מטעם ההצלחה, ואלו משפיעים על דירוג החדרים.

 

3. העלילה

כמו כן, גם לעלילה ישנו משקל בדירוגי חדרי הבריחה. חשוב מאד שהעלילה תהיה מסקרנת, מסתורית, מאתגרת, קצת מפחידה, מעט מאיימת וכזו שמכניסה את השחקנים לנעליהם של “מצילי העולם”. העלילה תורמת מאד לגיבוש הרכב השחקנים, היא זו שמכניסה לאווירה הכללית והיא גם זו שמשאירה אתכם נאמנים למשחק – הרי תרצו להצליח במשימה שהוטלה עליכם. המון פעמים העלילות יהיו כאלו שתפגשו בהן לראשונה, אך לא אחת ישנם חדרי בריחה המבוססים על עלילות מוכרות המשלבות דמויות מהתרבות הפופולארית.

 

4. יצירתיות החידות

אז לצד מורכבות החידות, גם יש את העניין של יצירתיות החידות. אחד הדברים המבאסים ביותר בחדר בריחה הוא חידות קלות – כאלו המוצגות בפניכם אל מול העיינים. האתגר הגדול באמת בחדר הבריחה הוא לא רק לפצח חידות, אלא לאתר אותן. החידה יכולה להופיע בתוך כתב סתרים, בתוך ארון, על האריחים ברצפה ולעתים בטיקט של הבגד המונח על השולחן. כל מה שמובן מאליו – לא מתקבל בחדר בריחה. ככל שהחידות מורכבות, מאתגרות ומניעות את המשתתפים – כך טוב יותר.

 

5. הציפיות אל מול המציאות

וכן, חשוב לזכור שהמון שחקנים שמגיעים אל חדרי הבריחה, מגיעים על סמך המלצה שהם קוראים באינטרנט. בעת שהציפיות הגדולות מהחדר לא מתממשות, נוצרת אכזבה והיא גם משפיעה על דירוג החדר. עם זאת, בעת שהמציאות בחדר הבריחה מתעלה על הציפיות, אפקט ההתרגשות הופך גדול יותר – וכך אותם שחקנים מרוצים ממהרים לדרג את החדר בדירוג גבוה ולהמליץ עליו לשחקנים נוספים שמחפשים את אתגר 60 הדקות!


Leave a Reply