איך חדרי בריחה תורמים לגיבוש העובדים שלכם?

| by | ללא קטגוריה | 0 comments:

איך חדרי בריחה תורמים לגיבוש העובדים שלכם?

כשאתם מראיינים מועמדים חדשים המתמיינים למשרות חדשות בבית העסק שלכם, אתם מקווים שהם יהיו יותר מאנשי מקצוע מעולים. כיום, ישנה חשיבות אדירה לערך המוסף שמביא איתו כל עובד, ליכולת ההשתלבות שלו בצוות הקיים וביכולת שלו לעבוד בשיתוף פעולה. צוות עובדים מגובש הוא צוות ששביעות הרצון שלו ממקום העבודה גבוהה יותר, והוא בעיקר צוות יעיל יותר עבורכם, כמעסיקים.

אז לצד האינטראקציה המקצועית שבין העובדים, חשוב לטפח גם שגרה נוספת שבאמצעותה יהיה ניתן לחזק את הקשרים בין העובדים. המטרה? די ברורה: להפוך אותם מגובשים יותר. חדרי בריחה מסתמנים כפעילות מאתגרת, יעילה ומאד מגבשת לכם ולעובדים שלכם ביום הגיבוש השנתי.

ולפתע, עובדים אפילו ממחלקות שונות עובדים בשיתוף פעולה

חדרי הבריחה (לטובת אלו שטרם התנסו בהם), מבוססים על פעילות שאורכה כשעה אחת בלבד. כל חדר בריחה מאופיין בחידות אחרות, תפאורה שונה ועלילה אחרת.

המטרה היא לפתור חידות שונות, לאתר רמזים ולהתקדם צעד אחר צעד בתוך החדר, כאשר יש לצאת ממנו במסגרת הזמן של 60 דקות בלבד. המפתח להצלחה בחדר הבריחה הוא עבודה בצוות, תוך הקשבה זה לזה, אמונה אחד בשני ויכולת קבלת החלטות.

כך, מבלי שהעובדים שלכם באמת שמים לב, הם עובדים בשיתוף פעולה אדיר. ההתנסות הזו בעבודה בשיתוף פעולה היא המון פעמים התנסות ראשונית של עובדים ממחלקות שונות.

מטבע הדברים, לא כל העובדים שלכם פוגשים זה בזה במסגרת יום העבודה, כך שיום הגיבוש הוא הזדמנות נדירה לעובדים להכיר אחד את השני, ואף לחלוק חוויה משותפת שגם יוצרת גיבוש אדיר.

איך חדרי בריחה תורמים לגיבוש העובדים שלכם?

עובדים שקטים יותר הופכים למנהיגים בתוך חדר הבריחה

אז במה שונה חדר הבריחה מאטרקציות גיבוש אחרות? מעבר לעובדה שלטובת ההצלחה בחדר יש לעבוד בשיתוף פעולה מלא, הרי שישנה גם הזדמנות נדירה לעובדים קצת יותר שקטים לעבור לקדמת הבמה. ישנן לא מעט פעילויות גיבוש שמתאימות לאנשים מוחצנים יותר. במקרה הזה של חדר הבריחה, ישנה הזדמנות נפלאה לעובדים השקטים והמופנמים להשתלב עם יתר העובדים.

בחדר בריחה, ההתקדמות מושפעת מקצב פתירת החידות ואיתור הרמזים. בעת שעובד אחד עלה על רמז משמעותי או פתר חידה סבוכה – כל המשתתפים צועדים הלאה אל עבר סט החידות הבא. באופן זה, נהנים העובדים מחיזוק זה של זה, מפרגון הדדי ומהיכרות מעמיקה תוך כדי פעילות – הכל ב-60 דקות בלבד!

מטרה משותפת, 60 דקות ועבודת צוות יוצאת מן הכלל

אם תכניסו את העובדים שלכם לחדר הישיבות במשרד ותגידו להם להכיר זה את זה, סביר כי לא תצאו נשכרים (וגם לא העובדים שלכם).

עם זאת, בחדר בריחה שמעניק לכל העובדים חוויה יוצאת מן הכלל, הם זוכים להתגבש, להכיר לעומק ולהפוך לחברים, ולא רק לקולגות למקום העבודה. במידה רבה, כדאי לשלב את הצוותים הנכנסים לחדר בצורה מגוונת כך כל העובדים זוכים להכיר את הצוות המורחב ואת המבנה הארגוני שלכם.

איך נראה יום העבודה במשרד לאחר פעילות כמו חדר הבריחה?

אז יום גיבוש חוגגים אולי פעם אחת בשנה, אך התועלות שלו מלוות אתכם לאורך כל שנת העבודה – יום אחר יום. יום גיבוש יעיל הוא יום גיבוש שלאחריו העובדים שלכם מרגישים שהם רכשו לעצמם חברים חדשים.

לאחר שעה אחת בלבד, יהפכו ה”קולגות” ל”חברים”, ואתם כבעלי העסק – רק מרוויחים מזה. העובדים מגיעים מחויכים יותר לעבודה, נינוחים יותר ושבעי רצון מסביבת העבודה שהפכה נעימה וחברתית.


Leave a Reply