חדרי בריחה משפחתיים

| by | ללא קטגוריה | 0 comments:

חדר בריחה הוא סוג של משחק חברתי אשר במסגרתו ננעלים אנשים למשך כשעה ויכולים לצאת ממנו רק באמצעות חשיבה. הרכב האנשים יכול לנוע מבודדים ועד משפחות, זוגות, קבוצות חברים ועוד. יש הגבלה למספר משתתפים.

יש משחקים בנושאים שונים והמשימה היא להימלט מהחדר באמצעות פתרון רמזים שונים הפזורים בחדר דוגמת: כתבי חידה, פאזלים, ריחות, צלילים, פריטים ועוד. כל רמז שמפוענח מקדם את המתמודדים אל פיצוח החידה שתוביל לפתיחת המנעולים והבריחה מהחדר.

במשחק חברתי זה יש אלמנטים מסקרנים, יש צורך בתקשורת נכונה עם החברים לקבוצה,  בחשיבה יצירתית ועוד. הזמן המוקצב מעלה את האדרנלין ומוסיף לריגוש ולהנאה. שיתוף הפעולה תורם לחדוות המשחק, לגיבוש המשפחתי ולחוויה המועצמת.

חדרי בריחה משפחתיים הינם פופולאריים ומשפחות רבות משחקות יחד בנסיבות שונות. המשחק מתאים לאירועי יום הולדת, לימי נישואין וסתם לבילוי מגניב וחינני. ניתן לבחור נושאי משחק ממגוון רחב של נושאים. קיימות מספר דוגמאות: נושאי משחקים הלקוחים מסרטים, מסדרות טלוויזיה ועוד. משחקים אחרים הינם משחקים  בהם המשפחה צריכה לפצח צופן מיוחד, לברוח ממערכת מחילות, ממוסדות סגורים ועוד.

קיימים חדרי בריחה למשפחות שהנושא שלהם הוא פריקת זעם ובמסגרתם ניתן לנפץ חפצים שונים ב”רישיון”. כל משפחה יכולה למצוא את המשחק המאתגר והחביב עליה ולהזמין חדר בריחה למועד נוח מבחינתה.

חדרי בריחה משפחתיים

מחפשים חדר בריחה בראשון לציון? לחצו כאן!

כל חדר בריחה הינו סגור והמשתתפים נעולים בו, אבל יש פיקוח חיצוני וכל אחד שמרגיש צורך בכך יכול לבקש ולצאת בכל עת. ניתן לבחור לשחק בחדרים מוארים או חשוכים, בכל מתחם של חדרי בריחה משפחתיים ניתן לקבל הדרכה והסבר על ידי מנחים מקצועיים.

אל תוך החדר ניתן להכניס חפצים אישיים אבל לא טלפונים, מצלמות וידיאו וכדומה. ניתן, כמובן, לשחק משחק אחד או יותר ברצף. חדר בריחה לכל המשפחה נועד, בין היתר, למשפחות מגובשות אשר כבר ארגנו אירועים שונים ומגוונים בעברן.

הן רוצות לחדש, לנצל את המשחק הזה ולשלבו באירוע משפחתי מורכב שכולל גם ארוחה משפחתית במסעדה או טיול, פיקניק וכדומה. חדרי בריחה משפחתיים, במקרים אלו, יוסיפו רבות לתוכן האירוע ולריגושים השונים שימלאו את אותו היום או את סוף השבוע המקסים.

בחדר בריחה משפחתיים יכולים להישתל רמזים שונים שחלקם משתלבים בצורה חלקה עד שנדמה כי הם אינם נראים כבעיות. דוגמאות אופייניות לפתרון רמזים בחדר בריחה: האם יש צורך להרים את מקלט הרדיו, האם צריך להזיז את התמונה שעל הקיר ולגלות מאחריה פריט שיוביל הלאה. למה חסר כיסא סביב שולחן, למה על הקולב יש כובע או חולצה משובצת.

הרמזים עשויים להיות מפתיעים ובלתי צפויים, והם רק חלק אחד מענג בכל המשחק. המשתתפים יודעים שהם רק משחקים ולא ממש בחדר נעול, אבל חדר בריחה איכותי מאפשר לגבולות שבין המציאות והדמיון להתערבב  למשך 60 דקות, וזה חלק בלתי נפרד מהקסם של המשחק. אין משחקים רבים מהסוג הזה שמספקים חוויות אלו.

למידע נוסף על חדרי בריחה לקבוצות גדולות לחץ כאן >>

חדרי בריחה משפחתיים הפכו בשנים האחרונות למשחקים חברתיים פופולאריים מאוד בכל העולם וגם בישראל. יש להם שמות נוספים: חדרי קווסט, חדרי מילוט, משחקי הימלטות מחדר ועוד.

משחקים אלו אהובים על ציבור גדול של אנשים האוהבים לפתור בעיות מאתגרות אגב משחק הכולל סיעור מוחות חברתי. התשלום עבור המשחק משתנה בהתאם לפרמטרים שונים בהם מועד ושעת משחק, כמות המשתתפים וגילם, סוג המשחק ועוד. למשפחה המבקשת לשריין עבורה חדר משחק אחד או יותר במתחם פופולארי מומלץ להזמין די זמן מראש ולברר הגבלות שונות  הנהוגות לגבי המשתתפים. מומלץ לבחור חדרי בריחה מאתגרים ומסקרנים אשר גורמים לאפקטים המרשימים ביותר.

עוד נושאים בחדר בריחה בראשון לציון:

חדר בריחה לילדים.

ימי הולדת בחדרי בריחה.


Leave a Reply